blog

Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?

Wczoraj, mimo święta, musiałam na chwilę pojechać do pracy. Młody w tym czasie miał powtórzyć historię, albowiem nie poddaję się i próbuję wciąż na nowo oswoić go z samodzielnością. Ta samodzielność nieco naciągana, bo musiałam przygotować mu na podstawie podręcznika zestaw pytań i odpowiedzi, bo to przeczyta, a podręcznika nie. Siedziałam więc 3 godziny i opracowałam połowę działu.

Powiedziałam mu, że komputer włączymy dopiero, gdy wrócę.

W samochodzie okazało się, że przez przypadek zabrałam jego telefon, ponieważ myślałam, że to mój. Trochę się zmartwiłam, bo jednak czuję się spokojniejsza, jak mamy ze sobą kontakt, którego właśnie go pozbawiłam (jak ludzie funkcjonowali 20 lat temu???). Nie miałam jednak czasu na wrócenie się, ponieważ spóźniłabym się na spotkanie.

Po spotkaniu pojechałam ze Starszakiem do ortodonty, który jakimś cudem, pomimo święta przyjmował, bo odkleił mu się zamek na aparacie ortodontycznym. Czekanie i wizyta zabrały nam jakieś 2h, więc z każdą minutą mój niepokój i świadomość uzależnienia od telefonu rosła. W końcu mogliśmy wrócić do domu.

Mogłam się założyć i miałabym pewną wygraną o to, że:

a) Młody niczego nie przeczytał w tym czasie

b) przespał cały czas z małą przerwą na TV.

Gdy weszłam do domu, TV grało w najlepsze, a Młody leżał na sofie w salonie i…spał. Albo udawał.

– Przepraszam cię, bo przez przypadek zabrałam ci telefon. Myślałam, że to mój. Pewnie się martwiłeś? – powiedziałam od razu, gdy przekroczyłam próg salonu.

Młody usiadł na sofie.

– A ja myślałem, że specjalnie zabrałaś! – wykrzyknął zaskoczony.

-No właśnie nie, ale pomyślałam, że pewnie ze złości nic nie przeczytałeś, prawda? – zapytałam z nadzieją, że jednak się mylę.

Cisza.

– Czyli nie przeczytałeś? – upewniam się.

– No nie. Spałem cały czas – kłamstwo albo nie, ale nie brzmi do końca wiarygodnie.

Myślę przez chwilę, jak by tu sprawić, żebyśmy oboje wyszli z twarzą.

-To może teraz pójdziemy razem coś zjeść, a potem się pouczymy?- pytam pewna, że to dobry pomysł.

-Super, a możemy po jedzeniu chwilę pojeździć po mieście? Chciałbym zobaczyć iluminacje.

Pojechaliśmy, zjedliśmy, pozwiedzaliśmy, pouczyliśmy się, zrobiliśmy plan na kolejny dzień.

Było bardzo fajnie i  jak pomyślę, co by było, gdybym po przyjściu z pracy weszła z pretensją czy krzykiem…Szkoda by było takiego wieczoru. A tak, był naprawdę udany. Nawet film razem obejrzeliśmy na końcu.

 

Komentarze 2

 1. Avatar
  Emel

  Powinno być jak na obrazku, czyli z sercem na dłoni do Asa, żeby uniknąć spięć. Powinno…. i gratuluję, że Tobie MamoAsa to się udaje. Mnie niestety nie zawsze ? Ale robię postępy i staram się być spokojna, zwłaszcza w sytuacjach trudnych. Już wiem, że frustracja, czy krzyk nie pomaga.
  Fajnie, że udała się Wam i rozrywka i nauka ?

  0
  0
 2. Avatar
  MamaAsa

  Oj, mnie też się nie zawsze udaje:))) Ale czasem mam lepszy dzień i energii więcej…i jakoś leci.
  A czasem wychodzę z siebie i staję obok. Zdarza się, że nawet całkiem długo tak stoję 😉

  0
  0

Dodaj komentarz

 

 Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej https://asperger-wsparcie.pl/ oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.

Wyrażenie zgody  jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie.  Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

 

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Grażyna Jopek z siedzibą w Oleśnicy, ul. Sikorskiego 1E/2, 56-400 Oleśnica (dalej: Usługodawca).

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

 • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
 • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
 • umożliwienia Ci wyminę informacji z innymi, zarejestrowanymi Użytkownikami, dzięki zakładce „FORUM”, dostanej pod adresem: https://asperger-wsparcie.pl/fora/

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

 • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.