blog

No to dwa dni za nami!

Młody załamany, że ma tylko jedną biologię w tygodniu! Całe szczęście, że ma po 2 fizyki i 2 chemie, to się nie będzie nudzić:)

Dziś wstał o 6:30, bo zapomniał, że ma na 9:00. Do tego dba o czystość w pokoju, robi sam lekcje, przynajmniej się stara i jest szczęśliwy.

Dziś przyszła do nas jego była opiekunka – stanęła jak wryta, gdy zobaczyła, jaki z niego facet!

Ale najlepsze to było to, jak go poprosiłam, żeby pokazał zeszyty – chciałam zobaczyć, czy pisze i jak mu to wychodzi. Ze wszystkich przedmiotów miał zapisane lekcje i zadania domowe. Tylko z czytelnością średnio. W zadaniu domowym z polskiego miał wymyślić krótką rymowankę ze słowami podanymi przez nauczycielkę. No i dwóch słów nie dało się odczytać.

– Mamo no weź, zawsze lepiej czytałaś co napisałem, niż ja! A ja nie pamiętam co to było!!!

I weź coś zrób, no! Razem z opiekunką próbowałysmy odczytać te słowa, ubawiliśmy się przy tym przednio razem z Asem, ale w końcu przyszedł K i odczytał prawidłowo, bo jak powiedział, co mu się wydaje, to Asik stwierdził, że to to! Bo mu się właśnie przypomniało, co to było za słowo.

Potem się jeszcze pokłóciłam z nim chwilkę, że wzory zasad to te same, co wodorotlenków, bo chyba mu się coś pomieszało i wmawiał mi, że jest inaczej. Na szczęscie na edzienniku pani od chemii napisała co jest zadane i tam stało jak byk: wypisz w zeszycie wszystkie znane ci zasady(wodorotlenki). No i miał czarno na białym.

Wnioski z tego dwa: Asy nie zawsze wszystko pamiętają, a początek roku szkolnego nie jest taki zły.

Dodaj komentarz

 

 Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej https://asperger-wsparcie.pl/ oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.

Wyrażenie zgody  jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie.  Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

 

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Grażyna Jopek z siedzibą w Oleśnicy, ul. Sikorskiego 1E/2, 56-400 Oleśnica (dalej: Usługodawca).

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

  • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
  • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
  • umożliwienia Ci wyminę informacji z innymi, zarejestrowanymi Użytkownikami, dzięki zakładce „FORUM”, dostanej pod adresem: https://asperger-wsparcie.pl/fora/

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

  • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
  • prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.