artykuł, Poradnik

Jak zabezpieczyć finansowo dziecko?

brak komentarzy
0
0

Często my, rodzice, martwimy się, czy nasze dzieci poradzą sobie finansowo w przyszłości, szczególnie te mniej sprawne społecznie.
W zasadzie miałam o tym nie pisać, żeby nie mieszać pracy z ZA, ale pomyślałam, że jednak może się Wam ten post przydać, ponieważ nie każdy wie, że można zabezpieczyć dziecko nie mając zgromadzonego majątku.
Myślę tutaj o polisie na życie – dopóki rodzic jest zdrowy i zarabia pieniądze, to wszystko jakoś funkcjonuje. Często jednak, gdy rozmawiam z moimi klientami, rodzi się obawa, co się stanie z ich dziećmi, gdy ich zabraknie lub stracą możliwość zarabiania.
Warto wtedy pomyśleć o polisie na życie i zdrowie, ponieważ w przypadku ciężkiej choroby przyniesie ona świadczenie i mogą to być pieniądze na utrzymanie, a w przypadku śmierci – zabezpieczymy dziecko na przyszłość -oczywiście pod warunkiem, że plan zabezpieczenia będzie „uszyty” na miarę potrzeb.
Ważne jest to, że polisa nie wchodzi do masy spadkowej, a od świadczenia nie płaci się podatków. Wypłata środków jest bardzo szybko, więc zanim sprawa spadkowa się zamknie, już są pieniądze na życie i codziennie funkcjonowanie.
Uposażyć można kogo się chce. W przypadku małoletnich dzieci warto uposażyć osobę, której najbardziej ufamy i wiemy, że te pieniądze na pewno wykorzysta dla naszego dziecka. Możemy też uposażyć samo dziecko, ale dopóki jest małoletnie, to trzeba się liczyć z tym, że jego majątkiem będzie zarządzał opiekun prawny, który nie zawsze będzie nam bliski.
Na rynku jest wiele rozwiązań. Jeśli masz swojego zaufanego agenta, porozmawiaj z nim, jeśli nie masz, a chciałabyś/chciałbyś dowiedzieć się więcej (oczywiście niezobowiązująco) – pisz, chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

 

 Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej https://asperger-wsparcie.pl/ oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.

Wyrażenie zgody  jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie.  Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

 

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Grażyna Jopek z siedzibą w Oleśnicy, ul. Sikorskiego 1E/2, 56-400 Oleśnica (dalej: Usługodawca).

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

  • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
  • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
  • umożliwienia Ci wyminę informacji z innymi, zarejestrowanymi Użytkownikami, dzięki zakładce „FORUM”, dostanej pod adresem: https://asperger-wsparcie.pl/fora/

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

  • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
  • prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.