Poradnik

Może trochę o miłości dla rozwodników z dziećmi:)

brak komentarzy
0
0

Cały dzień dziś myślę o rozwodach i miłości, w szczególności do dzieci. Mając dzieci z ZA doskonale wiemy, że szczególnie ważne jest kierowanie się w wychowaniu miłością. Patrząc na dziecko przez jej pryzmat łatwiej nam przychodzi i zrozumienie drugiej strony i przebaczenie. Łatwiej też przychodzi cierpliwość.

Kiedy mamy do czynienia z rozwodami, w ludzi, których dotknęło to nieszczęście wstępują emocje, które trudno ujarzmić. Do tego skrajne emocje, jakimi są żal, nienawiść, poczucei straty i często zazdrość, wrzucone do jednego tygielka po prostu wybuchają niczym reakcja silnie egzotermiczna. Nagle nasze ukochane dzieci stają się działem i jednocześnie tarczą obronną. Wiele siły kosztowało mnie poskromienie tych emocji u siebie. Spodziewam się, że podobnie dużo kosztowało to mojego ex męża.

Warto zastanowić się nad tym, czy to, gdzie dzieci będą mieszkały, czy z kim będą spędzały czas dzisiaj a z kim jutro, jest ważne dla nich czy dla nas? Dla kogo jest to ważniejsze? Co nam da walka o to? Czego się boimy idąc do sądu? Czy koniecznie trzeba iść do sądu? Jak przekonać ex małżonka o swoich dobrych intencjach? Czy my te dobre intencje tak naprawdę mamy?

Oczywiście piszę tu o sytuacjach, które nie mają w sobie patologii, tylko wyniknęły z innych przyczyn. Gdzie oboje rodzice są zdrowi i odpowiedzialni.

 

Jak można zbudować poczucie wartości u dziecka podważając autorytet drugiego rodzica? Jak można mówić dziecku „walcz, dasz sobie radę”, jeśli sami nie pokażemy, że potrafimy rozwiązać swoje problemy niekoniecznie za pośrednictwem sądu? Że potrafimy rozmawiać? Że problemy to tylko sytuacje do rozwiązania? Jak możemy nauczyć dzieci komunikacji, gdy sami jej nie stosujemy?

Jeżeli rozwód już się zdarzy, to zróbmy z niego trampolinę do lepszej przyszłości naszego dziecka. Pokażmy, że nie tylko mamy prawo do błędów, ale też, że wyciągamy z nich wnioski. Że błędy są konieczne, żeby się uczyć, jak iść dalej. Że można iść dalej.

Przecież to my jesteśmy dla naszych dzieci pierwszym wzorcem. Bądźmy więc jak najlepszym. Nie mówmy dzieciom źle na temat naszych ex małżonków, nie stawiajmy ich w rozkroku: kogo bardziej kochasz? A u kogo chcesz mieszkać? Pilnujmy swojego ego, żeby za bardzo nie dokazywało:)

Życzę wszystkim, którzy borykają się rozwodowo, żeby widzieli zawsze swoje dzieci na pierwszym miejscu, bo gwarancją porozumienia jest dobra wola obu stron.

 

 

 

 Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej https://asperger-wsparcie.pl/ oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.

Wyrażenie zgody  jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie.  Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

 

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Grażyna Jopek z siedzibą w Oleśnicy, ul. Sikorskiego 1E/2, 56-400 Oleśnica (dalej: Usługodawca).

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

  • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
  • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
  • umożliwienia Ci wyminę informacji z innymi, zarejestrowanymi Użytkownikami, dzięki zakładce „FORUM”, dostanej pod adresem: https://asperger-wsparcie.pl/fora/

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

  • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
  • prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.