blog

Powolutku

Młody nadal chory, a ponieważ się nudzi, ściągnął sobie aplikację, dzięki której może budować modele cząsteczek. W tej chwili przerabia węglowodory, więc chyba muszę wrócić na studia, bo okazuje się, że bardzo dużo już pozapominałam i żeby odpowiedzieć na wszystkie skomplikowane pytania Piotrka, muszę szukać w google!!!! Pomijam fakt, że na temat grafenu to ja się za dużo nie uczyłam w tamtych czasach, w zasadzie chyba wcale, a jego właśnie ten grafen interesuje bardzo. Z alkenami i alkinami też sobie radzę, nawet zabłysnęłam, bo i aromaty pamiętam i trochę mu poopowiadałam, porysowałam wzory. Tylko, że on znajduje mi różne dziwne wzory strukturalne w necie i każe mi je nazywać. Im bardziej skomplikowane tym lepiej. Mam stres.

W ogóle, to przez tą chorobę nie poszedł na egzaminy próbne. Ja żałuję, bo one były MI potrzebne dla umocnienia wiary, że sobie świetnie poradzi. W zasadzie nie wiem dlaczego ta wiara czasem we mnie podupada. W końcu wszystko idzie całkiem dobrze. Młody się cieszy, bo przecież raz był na tych próbnych i wystarczy. Zostało nam półtora miesiąca, korki odpadły, bo Młody nie chce i nie będzie w nich uczestniczył, a głównie chodzi o polski. Wczoraj dostał 4- z kartkówki z ukochanej biologii. Coś tam namieszał. Tłumaczę mu, że z przedmiotów, które dla niego mają znaczenie powinien mieć jak najlepsze stopnie, bo bedą wiodące w przyszłej szkole (a przede wszystkim chodzi o to, że bez tego się nie nie dostanie, bo jest za duża konkurencja). 4- nie jest złym stopniem, ale on potrzebuje z biologii i z chemii piątki! A on mi wyliczył, że tą biologię to chemią podciągnie, bo właśnie będzie robił jakiś projekt. I liczy mi jedną średnią z dwóch przedmiotów. I weź mu wytłumacz. A 4 wzięło się z tego, że nawet podręcznika od biologii nie otworzył, a pani zadała jakieś ciekawostki, o których nie wiedział, chociaż wiedzę ma szeroką, ale akurat tego w głowie nie zapisał.

Do tego czeka nas wyzwanie, właściwie mnie, bo jego kręgosłup woła o pomstę do nieba. Wiem, że sama jestem temu winna, bo mu odpuściłam rehabilitację kilka lat temu – nie byłam w stanie zmusić go do wyjścia z domu na nią i teraz są efekty. Założyłam jednak, że poczekam, aż dorośnie i zacznie na tyle rozumieć swoją sytuację, że będzie sam chciał. No i chyba mogę spróbować. Umówiliśmy się do ortopedy a ja modlę się, żeby to był mądry lekarz i nie pozamiatał tematu jedną głupią uwagą. Jedyny problem, to nie wiem kto i kiedy będzie go na te zajęcia woził. Bo w to, że sam będzie chodził, to ja nie wierzę. Jest wesoło.

Starszak też testuje moją dojrzałość i chce jechać na wakacje ze znajomymi nad morze, na które do tego sam zarobi. Super pomysł, najwyższy czas i w ogóle, tylko…..jak ja to przeżyję? To już? Kokokokoko…..Ech, życie jednak mknie. Obaj mnie już przerośli, a do niskich nie należę. Latorośle moje kochane. Ależ ja bym się bez nich nudziła.

Dodaj komentarz

 

 Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej https://asperger-wsparcie.pl/ oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.

Wyrażenie zgody  jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie.  Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

 

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Grażyna Jopek z siedzibą w Oleśnicy, ul. Sikorskiego 1E/2, 56-400 Oleśnica (dalej: Usługodawca).

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

  • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
  • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
  • umożliwienia Ci wyminę informacji z innymi, zarejestrowanymi Użytkownikami, dzięki zakładce „FORUM”, dostanej pod adresem: https://asperger-wsparcie.pl/fora/

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

  • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
  • prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.