blog

Teatr i wstyd

Wczoraj miałam bardzo ciekawy dzień. Cudem nie przydepnęłam sobie języka. Jechałam do domu z pracy i właśnie oddawałam się marzeniom na temat, jak to sobie wieczorem klapnę na balkonie z książką w ręku, gdy zadzwonił mój mąż (mm). On też wracał, tyle że z Niemiec.

Wiózł ze sobą swoją klientkę (L), która bardzo chciała zobaczyć Wrocław, by potem spotkać się ze swoim przyjacielem z Białorusi w Zamościu. Owa klientka z resztą jest bardzo ciekawą osobą, ma z 70 lat i jest aktorką. Gra w teatrach ulicznych w pantomimie.

– Kochanie nie uwierzysz! – mm krzyknął mi do słuchawki na dzień dobry. Nastawiłam ucha – ten kolega, do którego jedzie L, powiedział jej, że do Zamościa z Wrocławia jedzie się z 10min taksówką! – zachichotał mm.

-To wcale nie jest zbyt śmieszne – odrzekłam przytomnie – przecież wy będziecie w Wro ok 21:00, to co ona zrobi?

Po drugiej stronie nastąpiła cisza.

-Przywieź ją do nas na nocleg – powiedziałam szybko – nie będzie spać na dworcu.

Tak się też stało. L przyjechała, buzia się jej nie zamykała. Starszak całkiem ładnie dawał sobie radę z językiem, mógł w końcu zabłysnąć swoim hobby, jakim jest ostatnio właśnie teatr. Natomiast As przepadł.

– A może on jest zły, że przyjechałam i zburzyłam mu porządek?- zapytała zmartwiona L, gdy zorientowała się, że As ciągle nie wyszedł ze swojego pokoju.

Chcąc nie chcąc próbowałam go nakłonić, by wyszedł, ale w żaden sposób to się nie udawało. W końcu obwieścił, że się wstydzi. Bo nie chce mówić po angielsku. No ok, wytłumaczyłam L o co chodzi i odpuściłyśmy sobie dalsze zabiegi i wyjście Asa z Nory. Dopiero w nocy natknęłam się na niego przypadkiem i nawet go wystraszyłam, bo myślał, że to L wyszła do łazienki. I że mu się chytry plan nie udał.

Szczerze mówiąc, zadziwił mnie tym wstydem. No ale cóż. Może następnym razem. Tymczasem coś mi się zdaje, że dzisiaj klapnę sobie z książką na balkonie….

Dodaj komentarz

 

 Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej https://asperger-wsparcie.pl/ oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.

Wyrażenie zgody  jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie.  Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

 

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Grażyna Jopek z siedzibą w Oleśnicy, ul. Sikorskiego 1E/2, 56-400 Oleśnica (dalej: Usługodawca).

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

  • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
  • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
  • umożliwienia Ci wyminę informacji z innymi, zarejestrowanymi Użytkownikami, dzięki zakładce „FORUM”, dostanej pod adresem: https://asperger-wsparcie.pl/fora/

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

  • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
  • prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.