Zabawki dla nastoletnich ASów

Asperger Wsparcie Fora Ogólne Zabawki dla nastoletnich ASów

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #960
  AvatarMamaAsa
  Opiekun forum

  Mój As lubi sudoku, wszelkiego rodzaju układanki, kłódki z szyfrem, sejfy itd. Escape roomy to dla niego pomysł. Natomiast w życiu codziennym coraz trudniej znaleźć mi coś, co byłoby czymś nowym i interesjącym. Kostki Rubika, układanki logiczne z Empiku, mamy juz chyba wszystkie, to samo z jajkami-zagadkami. Teraz trafiłam na tą stronę: https://ugears.us – cuda po prostu, ale strasznie drogie. Może Wy macie jakieś ciekawe strony? Pomysły?

  0
  0
  #971
  AvatarMonikaM
  Uczestnik

  Mój Kuba ma 15 lat i jego konikiem jest geografia i historia więc pasjami ogląda programy związane z tą tematyką , tak więc rządzi komputer to jego zabawka 🙁 chociaż ostatnio zakupiłam mu model mapy świata z drewna przyklejany na ścianę i bardzo się w to wkręcił to był udany prezent na dzień dziecka:) a oto link do tej ciekawej strony http://wooden.city/pl/

  1
  0
  #972
  AvatarMamaAsa
  Opiekun forum

  W zasadzie bardzo podobne rzeczy do tych podanych przeze mnie. Tyle, że nieco inne. Mapa świata wymiata! Świetny pomysł!!!:) Już wiem, co kupię Młodemu na urodziny:)
  Komputer chyba rządzi u większości Asów. Nasz psychiatra nie kazał nam izolować Młodego od komputera, dzięki niemu nauczył się angielskiego, ortografii, pisania, programowania i poznał wiele ciekawych tematów. Ważne, żeby zachowac zdrowy rozsądek. No i niewątpliwie komputer jest często kartą przetargową, gdy chcemy, żeby coś zrobił w domu. Ale ostatnio wydaje mi się, że więcej rozumie i w związku z tym rozmowy i negocjacje są na nieco innym, lepszym poziomie:)

  0
  0
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.
 
 Drogi Użytkowniku, Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej https://asperger-wsparcie.pl/ oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności. Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego. Wyrażenie zgody  jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link. Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie. Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie.  Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.   Jakie dane osobowe zbieramy? W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska. Kto będzie administratorem Twoich danych? Administratorem Twoich danych osobowych będzie Grażyna Jopek z siedzibą w Oleśnicy, ul. Sikorskiego 1E/2, 56-400 Oleśnica (dalej: Usługodawca). W jakich celach przetwarzamy Twoje dane? Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:
 • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
 • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
 • umożliwienia Ci wyminę informacji z innymi, zarejestrowanymi Użytkownikami, dzięki zakładce „FORUM”, dostanej pod adresem: https://asperger-wsparcie.pl/fora/
Komu możemy przekazać Twoje dane? Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów. Jakie są Twoje uprawnienia? Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:
 • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane? Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.