blog

Ferie

Nadszedł upragniony oddech – właściwie tak powinnam napisać tydzień temu:) Tymczasem dobiega końca drugi tydzień ferii, a ja nie wiem, kiedy to zleciało.

Młody zaczytuje się w…Wattpadzie! Nie wiem, czy się cieszyć, czy martwić, bo nie mam kontroli nad tym co tam ludzie publikują, ale myślę sobie, że właściwie to jeśli chodzi o net, to chyba żaden rodzic nie ma kontroli, więc pozostaje mi liczyć na jego zdrowy rozsądek i cieszyć się, że wyszedł poza encyklopedie. Mało tego, słucha „Quo vadis” i nawet go zaciekawiło! Nadal chce iść do liceum i wybrał sobie takie, jakie i ja bym dla niego wybrała.

Przyszły też wyniki próbnych egzaminów: polski 50%, angielski 90%, matematyka 63%. W matmie zrobił głupie błędy, nie wiem, jak to możliwe, ale chyba tego nie przeskoczymy, bo wiedzę ma szeroką. Angielski mnie nie zaskoczył, chociaż Młody myślał, że napisał na 100%:) A polski zgodnie z oczekiwaniami. Zobaczymy, jak będzie po właściwych egzaminach.

Mam wrażenie, że on dojrzewa z dnia na dzień do wszystkiego: do liceum, do nauki, do rozmów i do życia w ogóle, bo pojawiły się już pierwsze pryszcze a kończy mutacja.

Uwielbiam z nim rozmawiać, jest mega ciekawym człowiekiem i z tym swoim niestandardowym podejściem do życia ciągnie mnie fascynuje:)

No i nie mogę się na niego napatrzeć, taki fajny z niego gość:) Niedługo będę patrzeć w górę, tak rośnie!

Poza tym, przez rekonwalescencję pooperacyjną mojego męża i jego długi pobyt w domu, zacieśniły się między moim mężem i Młodym relacje. Rozmawiają na 1000 tematów, co jest niezwykłe, jeśli spojrzeć wstecz.

Kiedy patrzę na moich synów widzę, że nie zmarnowałam życia:)) Straszy właśnie upiekł dwa strudle z jabłkami i pobiegł po lody. Świętujemy ferie:)

Dodaj komentarz

 

 Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej https://asperger-wsparcie.pl/ oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.

Wyrażenie zgody  jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie.  Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

 

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Grażyna Jopek z siedzibą w Oleśnicy, ul. Sikorskiego 1E/2, 56-400 Oleśnica (dalej: Usługodawca).

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

  • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
  • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
  • umożliwienia Ci wyminę informacji z innymi, zarejestrowanymi Użytkownikami, dzięki zakładce „FORUM”, dostanej pod adresem: https://asperger-wsparcie.pl/fora/

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

  • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
  • prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.