blog

Dylematy

Po ostatnich wizytach u psychiatrów (tak się złożyło, że dwóch różnych) zaczęłam się zastanawiać, czy obrana przeze mnie droga jest słuszna. Czy rzeczywiście mogłam coś zrobić podając Młodemu wcześniej leki, żeby wydobyć go z lęków dotyczących nowych osób?

Umówiłam się na konsultacje z terapeutką, moją koleżanką. Może mnie trochę wyprostuje.

W czwartek byliśmy w lekarza prowadzącego mojego syna od początku, udało mu się wrócić do zdrowia i do pracy. Nic nie mówił o lekach, ale o tym, że Młody nie był bywalcem zbyt wielu terapii. Powiedział mi wręcz, że nie jest przyzwyczajony, żeby rodzice nie chcieli terapii i sami pracowali. Ale z drugiej strony, nie mieliśmy wyjścia, bo u nas takich terapii po prostu nie ma. A jak są, to ceny są dla mnie nie do przeskoczenia. Aż do tych wizyt wydawało mi się, że idziemy dobrą drogą. A teraz nie mam pewności, czy dobrze zrobiliśmy. Ech.

Takie to dylemaciki mam.

P.S. Orzeczenie będziemy mieć w sierpniu jednak.

Komentarze 2

 1. Avatar
  Emel

  Mam czasem podobne myśli. Jednak najważniejszą terapię dziecko ma tam , gdzie najczęściej przebywa, czyli w domu. Ja, podobnie jak Ty, działam świadomie ( a z całą pewnością z najlepszymi intencjami), a na terapeutów można tracić różnych- dla niektórych to tylko praca- i specjalnie się nie przejmują. A kosztuje to wszystko krocie.
  Zatem świadomy i zaangażowany rodzic jest nie do przecenienia ☺️
  Z tego co piszesz widać jakie duże macie efekty. Jak myślisz czyja to zasługa?😄👏
  Pozdrawiam serdecznie ☀️

  0
  0
 2. Avatar
  MamaAsa

  No tak, tylko że bycie świadomym rodzicem wiąże się z ciągłym zdobywaniem wiedzy i pewnie też z takimi dylematami. W zasadzie idziemy droga, którą jest jedną wielką zagadką: co będzie na jej końcu? Czy napewno ten szczyt, który chcemy zdobyć? 🙂 Ostatnio ja mam cięższy okres. Przedstawiam się na bycie matką prawie dorosłych dzieci i ciężko mi to idzie, szczególnie w asyście innych rodzinnych problemów… No nic, byle do przodu:)

  0
  0

Dodaj komentarz

 

 Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej https://asperger-wsparcie.pl/ oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.

Wyrażenie zgody  jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie.  Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

 

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Grażyna Jopek z siedzibą w Oleśnicy, ul. Sikorskiego 1E/2, 56-400 Oleśnica (dalej: Usługodawca).

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

 • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
 • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
 • umożliwienia Ci wyminę informacji z innymi, zarejestrowanymi Użytkownikami, dzięki zakładce „FORUM”, dostanej pod adresem: https://asperger-wsparcie.pl/fora/

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

 • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
 • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
 • prawo do przenoszenia danych,
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.