blog

No i nas dopadło

Dziś w nocy przestraszyłam się, ponieważ ktoś chodził po domu. Wstałam po cichutku, a to Młody grasuje w kuchni, pić mu się chciało. Nieprzytomnym wzrokiem ogarnęłam zegar: 3:55 i poszłam dalej spać.

Przed 7:00 Młody już był na nogach.

-Czekaj, czasem nie mamy ferii? – zapytałam go zaskoczona poranną pobudką. Zwykle nie można go dobudzić.

-Strasznie źle się czuję, jest mi niedobrze.

Rzeczywiście był blado-zielony. No tak, wirus jelitówki dopadł i nas.

Cóż mogłam zrobić, poza herbatkami, okazaniem współczucia, przytuleniem, przypilnowaniem, żeby dużo pił.

W międzyczasie wymieniliśmy parę zdań na temat tego, jak go powinnam wspierać jako matka, że powinnam go przekonać do tego, żeby zmusił się do wywrócenia żołądka, bo się boi. A czuje, że powinien.

– Serio? – zapytałam ze śmiechem – Słuchaj, jeszcze nigdy do niczego nie udało mi się ciebie przekonać, przecież wiesz.

-No właściwie tak. To co mam zrobić?

-Masz dwa wyjścia: albo poczekasz, aż będzie ci tak niedobrze, że samo się to załatwi, albo tak bardzo zachcesz, że pójdziesz i to zrobisz.

Udało się. Pokonał strach. W międzyczasie przeczytał w internecie wszystko na temat. Sprawdził, z jakiego źródła pochodzą informacje. Zapytał, z jakiego źródła pochodzą moje informacje, gdy mu podawałam melisę i miętę. Cytował na pamięć książkę z EDB. Zdiagnozował sobie nawet krwotok wewnętrzny, niedoczynność serca i co tam jeszcze.

No nic, moje sposoby pochodzą od babci, więc źródło pewne jak nie wiem co. I pomogły, a to najważniejsze. Teraz śpi biedaczek. Taki mój malutki, kochany dryblasek. Zdrowiej synku!

Dodaj komentarz

 

 Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej https://asperger-wsparcie.pl/ oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.

Wyrażenie zgody  jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie.  Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

 

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Grażyna Jopek z siedzibą w Oleśnicy, ul. Sikorskiego 1E/2, 56-400 Oleśnica (dalej: Usługodawca).

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

  • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
  • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
  • umożliwienia Ci wyminę informacji z innymi, zarejestrowanymi Użytkownikami, dzięki zakładce „FORUM”, dostanej pod adresem: https://asperger-wsparcie.pl/fora/

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

  • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
  • prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.