Poradnik

Jak wychować szczęśliwego Asa?

Komunikacja

brak komentarzy
0
0

Jak sprawić, żeby nasze dziecko było szczęśliwe i dobrze sobie radziło w życiu? Gdyby był na to złoty środek, nie byłoby problemów.

Po wielu latach testowania różnych metod, wynajdywania rozmaitych forteli, żeby trafić do mojego Asa, wyszło na to, co w zasadzie jest oczywiste, że podstawą wszystkiego jest dobra komunikacja. Takie to proste i jednocześnie trudne. Często wręcz graniczy z cudem. No bo co to znaczy? Przecież mówię do niego i mówię, do tego po polsku. I nic. Groch o ścianę. Kara nie działa a nagroda na chwilę. Konsekwencja też nie zdaje egzaminu, a przynajmniej nie na tyle na ile bym chciała. To co dla mnie jest irracjonalne, dla niego jest normalne i odwrotnie.

Żeby było śmieszniej zrozumiałam to dopiero po kilku latach zmagań, kłótni, poczucia rezygnacji i zwątpienia. Tak naprawdę norma jest pojęciem względnym. Słyszymy, że Asy kieruja się swoimi rutynami i przyzwyczajeniami. A my to nie? Też mamy swoje rutyny, przyzwyczajenia, procedury. Tyle, że inne. Czy lepsze? Niekoniecznie. Zaczęłam słuchać i słyszeć. Nie jest to łatwe, w szczególności, gdy zależy nam na czasie, a nasz As właśnie ma inne plany. Ale słuchając znajdujemy i odpowiedź i podpowiedź. I pozbywamy się nerwów. Okazało się to bardzo ciekawym doświadczeniem – oczywiście o niebo łatwiej jest w ten sposób postępować ze starszym Asem, bo z młodszym raczej się nie da, ale młodszego łatwiej spacyfikować, starszego już nie tak prosto o ile w ogóle.

W ten oto sposób ZA zaczął mnie fascynować. Za fascynacją poszło lepsze rozumienie i znaczna poprawa komunikacji oraz nadzieja na to, że uśmiech będzie bardzo częstym gościem na twarzach wszystkich członków rodziny. Czego i Wam, drodzy Rodzice życzę:)

 

 Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej https://asperger-wsparcie.pl/ oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.

Wyrażenie zgody  jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie.  Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

 

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Grażyna Jopek z siedzibą w Oleśnicy, ul. Sikorskiego 1E/2, 56-400 Oleśnica (dalej: Usługodawca).

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

  • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
  • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
  • umożliwienia Ci wyminę informacji z innymi, zarejestrowanymi Użytkownikami, dzięki zakładce „FORUM”, dostanej pod adresem: https://asperger-wsparcie.pl/fora/

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

  • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
  • prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.