blog

Kwarantanna, izolacja, pandemia…

Nie piszę od dłuższego czasu. Czuję przesyt w każdej komórce mojego ciała. Brakuje mi wolności. Brakuje mi luzu. Brakuje mi oddechu. Świata. Przyjaciół. Kawy na mieście. Lasu. Florencji i Azenhas do Mar. Duszę się.

Mogłabym tak napisać:) Ale to nie będzie prawda. Oczywiście po części tak. Skupiam się jednak nie na brakach, tylko na tym, co mam. A mam przecież bardzo dużo. Mój mąż wrócił z Niemiec i mogliśmy spędzić ten miesiąc naprawdę rodzinnie. Porozmawiać, pobyć ze sobą. Pomartwić się i pocieszyć. Pograć w gry. Pomóc innym.

Bałam się o dzieci  –  na pokładzie mamy maturzystę i Asa. Obaj mądrzy, ogarnięci, ale mimo wszystko stres jest i to nieporównywalnie większy, niż powinien być.

Maturzysta ciężko znosi ten trudny czas niepewności, ale jakoś się pogodził z sytuacją. Staramy się nie nakręcać. As z kolei zareagował na zmiany tak, jak się spodziewaliśmy, czyli atakami paniki. Te ataki mają to do siebie, że udzielają się mi:) Tak więc muszę najpierw siebie ogarnąć, a potem Młodego. Na szczęście mamy fajną nić porozumienia, więc przede wszystkim Młody mówi, kiedy jest źle, gdybym nie zawsze zauważyła.

Opracowaliśmy też plan, który ma na celu zminimalizować fizjologiczne przyczyny tych ataków, bo przecież nie biorą się znikąd. Mając więc na uwadze, że ryzyko niedotlenienia jest większe, gdy się tak mało wychodzi na dwór, doskwiera brak ruchu i na pewno awitaminoza ze względu na wybiórczość pokarmową (pomimo podjemowanych prób przełamania się), ustaliliśmy, że Młody codziennie ćwiczy na moim rowerku, zajada B komplex (na szczęście wysika, jak będzie za dużo) i uczy się na balkonie, na specjalnie do tego zakupionej huśtawce. Co prawda zakupiona była dla mnie jako skupiacz myśli, ale niech będzie, że on skorzysta.

Jestem więc dobrej myśli, mimo tylu złych rzeczy obok. Obiecałam sobie, że codziennie będę szukać plusów we wszystkich złych sytuacjach, które nas dotykają. Czegoś trzeba się trzymać. Życzę więc nam powodzenia:)

Dodaj komentarz

 

 Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej https://asperger-wsparcie.pl/ oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.

Wyrażenie zgody  jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie.  Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

 

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Grażyna Jopek z siedzibą w Oleśnicy, ul. Sikorskiego 1E/2, 56-400 Oleśnica (dalej: Usługodawca).

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

  • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
  • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
  • umożliwienia Ci wyminę informacji z innymi, zarejestrowanymi Użytkownikami, dzięki zakładce „FORUM”, dostanej pod adresem: https://asperger-wsparcie.pl/fora/

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

  • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
  • prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.