blog

Majówka

W tym roku majówka=3000km, tyle zrobimy w ciągu tygodnia, ponieważ najpierw odwozimy rodziców nad morze, potem Młodego na majówkę do taty (miał z nim jechać wcześniej, ale ma wycieczkę i trzeba go dowieźć) pod Austrię, potem znów nad morze odebrać rodziców.

1 majato dzień, kiedy odwozimy Młodego do jego taty. Wyjeżdżamy z godzinnym opóźnieniem, chociaż tak naprawdę, to po cichu założyłam, że nie wyjedziemy wcześniej niż o 8:00. Umówiłam się z exem ok 15-tej, więc mamy jeszcze czas na przerwy. Trochę sobie gadamy po drodze. Gdy przekraczamy granicę z Czechami, Młody nagle się ożywia.

– Mamo, jesteśmy już za granicą?

-Tak, a co?

– Jak tu pięknie! Te góry jakoś tak inaczej wyglądają!

W Pradze orientuję się, że nie zabrałam paszportu Młodego (dowód dawno gdzieś zgubił).

– A ja widziałem ten paszport, jak wychodziłem – obwieszcza Młody, gdy słyszy mój lament.

– To dlaczego go nie zabrałeś? – nie mogę oprzeć się zdziwieniu

– Bo nie sądziłem, że będzie potrzebny…

Jakoś tracę humor, bo nie dość, że na śmierć zapomniałam o tym paszporcie, chociaż leżał sobie grzecznie uszykowany na komodzie (jak ja mogłam go nie zauważyć!), to jeszcze przypomina mi się, że nie zabrałam też jego klapek pod prysznic i butów na zmianę. Mąż mnie pociesza, że świat się nie zawali. No nie zawali się, ale nie mogę uwierzyć, że zapomniałam.

Młody od jakiegoś czasu nic nie mówi. Odwracam się do niego, żeby zobaczyć, czy nie śpi. Widzę, że siedzi zamyślony.

-Cieszysz się, że niedługo będziemy na miejscu?

-Niby tak, tylko te góry trochę za wysokie, drzew za dużo i pagórków też…

-Przecież tu jest pięknie – dziwię się.

-No tak, tylko myślę, że będę musiał z nimi dużo po tych górach chodzić…a lekko nie będzie.

Wraz ze zbliżaniem się do celu i mówię do Młodego, żeby ogarnął swoje rzeczy z tylnej kanapy. Nagle pokazuje mi swoją kurtkę i mówi:

-Patrz mamo, co mi się stało od plecaka chyba.

Patrzę oczywiście i widzę przetarcie na plecach kurtki o średnicy jakieś 15cm, praktycznie materiał zdarty.

-Jak co się stało? Przecież to nowa kurtka! Dlaczego od plecaka?

-No chodziłem z nim w Krakowie te 6h jak zwiedzaliśmy, a jak mnie plecy bolały!

-Jakie 6h? Przecież kazałam ci go zostawić w autobusie, dlaczego go ze sobą zabrałeś? Miałeś wziąć tylko portfel i parasol!

-Nie wiem. Nic nie mówiłaś!

Mąż chichocze.  Mówiłam mu z 10 razy. O 9 za dużo, bo się wyłączył. A specjalnie nie dałam mu walizki, żeby na wycieczce do Bochni, w kopalni mu kółka nie odpadły. To teraz mam nową kurtkę do kupienia. Masz ci los.

Dodaj komentarz

 

 Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej https://asperger-wsparcie.pl/ oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.

Wyrażenie zgody  jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie.  Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

 

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Grażyna Jopek z siedzibą w Oleśnicy, ul. Sikorskiego 1E/2, 56-400 Oleśnica (dalej: Usługodawca).

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

  • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
  • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
  • umożliwienia Ci wyminę informacji z innymi, zarejestrowanymi Użytkownikami, dzięki zakładce „FORUM”, dostanej pod adresem: https://asperger-wsparcie.pl/fora/

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

  • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
  • prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.