blog

Nowy tydzień i nowe wyzwania

Dziś jeszcze w domu, mam nadzieję, że jutro Młody już pójdzie do szkoły. Starszak tez poległ, nawet ciut gorzej z nim niż z Asem. Teraz czekam jeszcze, aż polegnie mój mąż, który wczoraj na balkonie wieszał pranie w samych gaciach, a wicherek sobie w tym czasie hulał, że hej! Na samym końcu pewnie ja, bo przecież za tydzień wracam do pracy, więc trzeba zacząć od L4…

Tymczasem niemieckie słówka miło sobie powtórzyć wraz z Asem. Szkoda tylko, że on nie uważa, że to miłe. I potrzebne. I warto, naprawdę, na to czas poświęcić. Z chemią mam nadzieję większego problemu nie będzie. Lekcje nadrobiliśmy – ale nie chciał za nic do zeszytu zaległości przepisać, skserowałam po cichu dla siebie, zeszyty oddałam. Po południu zadanie z fizyki jeszcze mamy zrobić – a tu: dokończ obliczenia z zadania.

-Jakiego zadania?

-Tego, co je przepisałeś w sobotę – mówię z pięknym uśmiechem.

Konsternacja.

– Przepisałem tylko: lekcja i temat.

-Wiem, kochanie. A teraz wymyśl ciąg dalszy – cisza – I co? – patrzę na niego, bo pokłóciliśmy się o to w sobotę. Uważał, że notatki z lekcji są tylko dla chętnych. – Przepraszam, źle się wyraziłam: wymyśl wcześniejszą część, nie ciąg dalszy.

-Powiem pani, że mnie nie było i że zrobię to później – Młody jest wyraźnie zadowolony, że wpadł na pomysł.

-Ok, sam załatwiaj swoje sprawy. Ale umawiamy się tak, że nie przynosisz ani minusa, ani jedynki, ok?

-Ok.

No i dobrze, niech ogarnia. Lekcje mogę mu załatwić, jak leży z gorączką, ale cała reszta…poradzi sobie. Na razie osłabia go, jak ma się nauczyć czegoś, co jest napisane, a czego nie można wysłuchać i chyba tego na razie nie przeskoczę.

Coraz bliżej wakacji, skreślam poniedziałek :)))

 

Dodaj komentarz

 

 Drogi Użytkowniku,

Prosimy o kliknięcie przycisku „zgadzam się” poniżej tego komunikatu, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych (po 25 maja 2018 r.), zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie internetowej https://asperger-wsparcie.pl/ oraz jej podstronach, a także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celu zapewnienia Tobie możliwości korzystania ze wszystkich funkcjonalności.

Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, o wyrażenie zgody poproś rodzica lub opiekuna prawnego.

Wyrażenie zgody  jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, a informację jak to zrobić znajdziesz klikając na ten link.

Twoje dane będziemy przetwarzać na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody w celu prawidłowej realizacji umowy, tj. udostępnienia Tobie treści i funkcjonalności na naszej stronie.

Wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest warunkiem korzystania przez Ciebie z usług i funkcjonalności na stronie na naszej stronie.  Jeżeli nie wyrażasz zgody, prosimy o kliknięcie przycisku „nie zgadzam się” poniżej i opuszczenie strony.

 

Jakie dane osobowe zbieramy?

W takcie korzystania przez Ciebie z naszej strony zbieramy dane zapisywane w plikach cookies (w tym Twoja lokalizacja, nr IP, czy rodzaj urządzenia z którego korzystasz), pozwalające na analizę Twojej aktywności na stronie. Ponadto, skorzystanie z niektórych funkcjonalności może wymagać podanie przez Ciebie adresu e-mail lub imienia i nazwiska.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorem Twoich danych osobowych będzie Grażyna Jopek z siedzibą w Oleśnicy, ul. Sikorskiego 1E/2, 56-400 Oleśnica (dalej: Usługodawca).

W jakich celach przetwarzamy Twoje dane?

Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celach określonych w Polityce Prywatności, m.in. w celu:

  • dokonywania analiz i pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom, w tym poprzez narzędzia dostarczane przez Google,
  • dopasowania treści stron i ich tematyki, w tym tematyki ukazujących się materiałów do Twoich zainteresowań,
  • umożliwienia Ci wyminę informacji z innymi, zarejestrowanymi Użytkownikami, dzięki zakładce „FORUM”, dostanej pod adresem: https://asperger-wsparcie.pl/fora/

Komu możemy przekazać Twoje dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, w tym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, np. świadczącym usługi przechowywania danych na serwerach, podwykonawcom naszych usług, Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Dane o Twojej aktywności na stronie mogą być również zbierane przez naszych Partnerów.

Jakie są Twoje uprawnienia?

Informujemy, że przysługują Tobie w szczególności następujące prawa:

  • prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych,
  • prawo do wycofania zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych – co będzie skutkowało brakiem możliwości dalszego korzystania przez Ciebie z naszej strony i jej funkcjonalności,
  • prawo do przenoszenia danych,
  • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Szczegółową informację na temat przysługujących Tobie praw znajdziesz klikając w ten link

Jak długo będziemy przechowywać Twoje dane?

Twoje dane będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zapewnienia prawidłowego korzystania przez Ciebie z treści i funkcjonalności na naszej stronie, a także pozwalający nam na pomiary i analizę ruchu na stronie. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając w ten link.